Traktör

Simge

Traktörler, ferguson, ford, new holland

hattat traktör avrupaya ihraç ediliyor

Hattat Holding bünyesindeki Hattat Tarım Makinaları A.Ş.’nin Tekirdağ Çerkezköy’deki fabrikasında üretimine başlanan Valtra ve Massey Ferguson marka traktörleriyle her yıl 100 milyon Euro’luk ihracat gerçekleştireceği belirtildi.

Hattat Tarım Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hattat, Avrupa pazarı için ’Massey Ferguson 4400’ ve ’Valtra A Serisi’ traktörleri üretmeye başladıklarını belirterek, “Hattat Tarım bu yeni ihracat traktörleriyle her yıl 100 milyon Euro’yu geçen ilave kazanç sağlanacak” dedi.

Finlandiya’dan kaptı

Geçtiğimiz yıl Hannover’de düzenlenen Sanayi Fuarı’nda Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı kırmayarak Türk markası Hattat traktörünün direksiyonuna oturmasıyla Valtra ve Massey Ferguson markalarının Finlandiya’daki üretimi Türkiye’ye kaydırılmıştı. Hattat Tarım Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hattat, Valtra A Serisi ve Massey Ferguson MF4400 Serisi traktörlerin Tekirdağ Çerkezköy’deki fabrikada üretim bandından inmesi nedeniyle düzenlenen törende yaptığı konuşmada, ürettikleri traktörleri Avrupa pazarına ihraç edeceklerini söyledi. Hattat, dünyanın en büyük tarım makinaları üreticisi AGCO Grubu ile geçtiğimiz yıl üretim anlaşması imzaladıkların hatırlatarak, “Bu anlaşmayla her yıl 100 milyon Euro’luk ihracat imkanına sahip olacağız ve daha çok istihdam yaratacağız” dedi.

Güvenin göstergesi

Hattat, şöyle konuştu: “Hattat Holding olarak sahip olduğumuz tecrübemizi Valtra ve Massey Ferguson için Avrupa pazarında son derece önemli olan modellerde değerlendireceğiz. Dünyanın en önemli markalarını Türkiye’de üretme konusunda yaptığımız bu anlaşma, Türkiye’ye ve Türk mühendislerine olan güvenin de bir tescilidir.”

AGCO Corporate Kıdemli Başkan Yardımcısı Gary Collar ise Hattat Tarım ile olan işbirliğinden gurur duyduklarını belirterek, “Önümüzdeki dönemlerde, işbirliğimizi ilerletmek arzusundayız” dedi.
Hürriyet

Reklamlar

Filed under: hattat

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

RSS Bilinmeyen Besleme

  • Bir hata oluştu; besleme kapalı gibi görünüyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.
%d blogcu bunu beğendi: