Traktör

Simge

Traktörler, ferguson, ford, new holland

havuç ve pancar için Erkunt traktör

Çanakkale’nin merkeze bağlı Tevfikiye köyünde Erkunt Traktör Sanayi A.Ş tarafından havuç, pancar ve patates üreticilerine özel üretilen traktör modelleri ilk kez satışa sunuldu. Dünya Çiftçiler Günü, dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Erkunt Traktör Sanayi Genel Müdür Yardımcısı Fahrettin Gökşin, 2 modelle başladıkları traktör üretimi, Türkiye’nin ihtiyacına göre yönlendirerek bugün 20 modele ulaştırdıklarını belirtti.

Yüzde 85’ini ihraç ediyor

Gökşin, 1954 yılında üretim faaliyetlerine başlayan Erkunt Traktör Sanayi’nin, bugün 1.400 işçinin çalıştığı bir döküm devi olduğunu ve yaptığı üretimin yüzde 85’ini yurt dışına satan bir firma olduğunu ifade etti. Firmanın, 6 yıl önce “Tarım ülkesi olan Türkiye’de, neden Türkiye’nin kendi markası olan traktörü olmasın” düşüncesiyle, traktör imalatına karar verdiğini belirten Gökşin, bugün ise verimliliği çok yüksek 5 bine yakın traktör satmayı başardıklarını anlattı.

Yenileri gelecek

Türkiye’de verimin artırılabilmesi, ülkenin kazanması için çalışmalar yaptıklarını dile getiren Gökşin, “Türkiye’de her türlü toprağa göre traktörlerin üretilmesi için çalışacağız. Bununla da kalmayıp, çiftçinin ihtiyacına yönelik traktörler üretmeye çalışacağız” diye konuştu. Etkinlikte Erkunt’un havuç, pancar ve patates üreticilerine özel üretilen traktörlerinden alan çiftçilere ayrıca 500 YTL tutarında mazot hediye edildi.
Hürriyet

Filed under: ERKUNT

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

RSS Bilinmeyen Besleme

  • Bir hata oluştu; besleme kapalı gibi görünüyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.
%d blogcu bunu beğendi: