Traktör

Simge

Traktörler, ferguson, ford, new holland

Agco ‘nun Massey Fergusonlar’ını artık Hattat üretecek


Amerikalı Agco’nun traktörünü Hattat Çerkezköy’de üretecek

Aile kavgası nedeniyle kan kaybederek zora düşen Uzel Grubu ile yollarını ayıran dünyanın en büyük üç traktör üreticisinden biri olan Amerikalı Agco Grubu yola Hattat Holding ile devam edecek. 2003 yılında Agco Grubu ile Valtra markasının satışı için anlaşma yapan Hattat, bundan böyle hem Valtra’nın hem de yine aynı grubun markası Massey Ferguson’un üretimini yapacak. Üretim Hattat Tarım’ın Çerkezköy fabrikasında yapılacak. Yeni ortakların hedefi Uzel’deki sorunlar nedeniyle kaybedilen pazarı yeniden kazanmak ve Kuzey Avrupa ülkelerine yılda 100 milyon euroluk ihracat yapmak.
“Finlandiya’daki A sınıfı traktör üretiminin tamamını Çerkezköy’e kaydırdık” diyen Agco Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Gary Collar “Massey Ferguson markası için Türkiye’de Uzel Grubu ile çalışıyorduk. Ancak son dönemde Uzel’de yaşanan gelişmelerle pazardaki payımızın büyük bir kısmını kontrol altında tutamayarak kaybettik. Bu pazarı tekrar kazanmak istiyoruz” açıklamasını yaptı.

Türkiye’de büyük fırsatlar var
1980 yılından bu yana traktör üretimi yapan Hattat Tarım AŞ, 78 bin metrekarelik Çerkezköy-Tekirdağ tesislerinde Massey Ferguson MF-4415 modelinin üretimine başladı. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde dün ilk traktörün banttan indirilmesi amacıyla düzenlenen törene katılan Gary Collar, Türkiye pazarının kendileri için çok önemli olduğunu ve önümüzdeki dönem ses getirecek projelere imza atacaklarını açıkladı.
Gary Collar, “Bu pazarda kalmak için elimizden geleni yapacağız. Dünyada rekabet edebilmemiz için Türkiye üretimi bize büyük fırsatlar sunuyor. Ürettiğimiz traktör basit bir ürün değil, bu Türkiye’nin kalitesini gösteriyor. Türk ziraati için önemli bir markayız” diye konuştu.
Özellikle traktör konusunda Kuzey Avrupa’da gözde olduklarını belirten Hattat Tarım Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hattat ise “Şu anda ihracatın tamamını yapacağımız Kuzey Avrupa’ya ilk etapta 100 milyon euroluk satışımız olacak” dedi.
Kaynak:Tarımsal Pazarlama

Filed under: hattat, uzel traktör

2 Responses

  1. Mustafa KARADENİZ dedi ki:

    Biz de bu firmanın kapanmasından dolayı madur olduk. Garantisi olduğu halde bundan yararlanamadık. Biz sizi tercih ettik başka marka traktör alan komşularımızada alay konusu oldu bu. Gerçekten de bukadar köklü bir mf firmasının bazı kişisel cıkarlar yüzünden kapanması hoş bir şey değildi. Yeniden firmanın açılmasını bekliyorduk. Acıldığınada çok sevindik. Temenlimiz, hizmetinizin kaldığı yerden devam etmesi. En önemli hususta, şu an garantisi bitmemiş olan traktörüm garantiden yararlanmaya devam edecekı mi. Cevabını bekliyorum. İlgilenirseniz sevinirim.(BAYBURT)

  2. Anonymous dedi ki:

    gücüm ancak ön tekerine yeter ama onada kaç yıl pancar ekersem ödeşiriztam çifçili bıraktım süper traktörler çıkmış emege saglık yılbaşında bilet tutarsa çifçile dönecegim işte bu traktörle yılbaşına ne kaldıkı bekle ön teker

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

RSS Bilinmeyen Besleme

  • Bir hata oluştu; besleme kapalı gibi görünüyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.
%d blogcu bunu beğendi: